loader image

Uszkodzony pojazd

W przypadku udziału w wypadku drogowym lub kolizji, niezależnie od powstałego uszczerbku na zdrowiu, możemy ubiegać się o zwrot kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu.

Odszkodowanie za naprawę nie jest jedynym świadczeniem, które możemy uzyskać. Ubezpieczyciel, co do zasady,  powinien pokryć również koszty:

N

holowania uszkodzonego pojazdu

N

jego parkowania

N

wynajmu pojazdu zastępczego

N

utraty wartości handlowej pojazdu (pojazd uczestniczący w kolizji drogowej lub wypadku zazwyczaj przedstawia mniejszą wartość handlową niż taki sam pojazd, ale „bezwypadkowy”).

Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie

W sytuacji, w której ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie, jednak:

N

przyznana kwota odszkodowania nie wystarczy na dokonanie naprawy lub jest zaniżona w stosunku do kosztorysu otrzymanego z ASO lub profesjonalnego warsztatu

N

ubezpieczyciel OC ustalił, że szkoda jest na tyle duża, że naprawa jest nieopłacalna (ma miejsce tak zwana szkoda całkowita), a wypłacone odszkodowanie oraz kwota uzyskana za sprzedaż uszkodzonego pojazdu nie wystarczają na zakup nowego pojazdu tej samej klasy, jakim poruszałeś się przed zdarzeniem,

możesz dochodzić przyznania i wypłaty brakującej kwoty. Prawnicy ANZEN profesjonalnie zajmą się Twoją sprawą i pomogą Ci uzyskać prawidłowo obliczone odszkodowanie.

 Jak z nami uzyskasz odszkodowanie?

1

Zadzwoń do nas
+48 515 826 866
lub napisz
biuro@anzensa.pl

2

Bezpłatnie przeanalizujemy sprawę wyceniając wysokość należnego Ci odszkodowania

3

Czas na kompletowania potrzebnych dokumentów

4

Zgłoszenie przez nas roszczeń do zakładu ubezpieczeń

5

Decyzja zakładu ubezpieczeń

6

Uzyskasz satysfakcjonujące odszkodowanie
albo
nadamy sprawie bieg sądowy

Jakie dokumenty przygotować?

Prześlij do nas drogą elektroniczną na adres e-mail: biuro@anzensa.pl skany dokumentów, które otrzymałeś od ubezpieczyciela:

N

kosztorys naprawy pojazdu

N

wycenę wartości pojazdu

N

wycenę wartości pojazdu w stanie uszkodzonym (w przypadku szkody całkowitej)

N

decyzję o przyznaniu odszkodowania

N

skan dowodu rejestracyjnego.

Nasz niezależny rzeczoznawca zweryfikuje dokumentację dotyczącą wysokości szkody oraz ustali rzeczywisty koszt naprawy uszkodzeń powstałych w Twoim pojeździe. W przypadku szkody całkowitej sprawdzimy wycenę wartości pojazdu przed wypadkiem (czy nie została zaniżona) oraz po wypadku (czy nie została zawyżona). Poinformujemy Cię o możliwości ubiegania się o dopłatę brakującej kwoty odszkodowania.

W jaki sposób działamy?

Oferujemy trzy możliwości pomocy:

1

Umowa przelewu wierzytelności (cesja) – szybka wypłata
Do uzyskanego już przez Ciebie odszkodowania – w oparciu o zawartą umowę przelewu wierzytelności (cesja) – dopłacimy odpowiednią kwotę. Dochodzenie brakującej kwoty odszkodowania od ubezpieczyciela OC pozostaje w naszej gestii. Tym samym przejmujemy na siebie całe ryzyko prowadzenia postępowania. W tym przypadku nie ponosisz żadnych kosztów prowadzonego postępowania.

2

Umowy powierniczego przelewu wierzytelności
Podobnie jak w przypadku szybkiej wypłaty, dochodzenie dopłaty odszkodowania od ubezpieczyciela pozostaje w naszej gestii, bierzemy też na siebie całe ryzyko związane z postępowaniem. Również w tym przypadku nie ponosisz kosztów postępowania. Jednak dopłatę do odszkodowania otrzymasz dopiero, gdy wyegzekwujemy ją od ubezpieczyciela

3

Profesjonalny pełnomocnik
Sprawę poprowadzi profesjonalny pełnomocnik, który będzie występował w Twoim imieniu na podstawie zawartej umowy zlecenia. W tym przypadku pokrywasz koszty sądowe, jednak wynagrodzenia ANZEN za poprowadzenie sprawy jest relatywnie pomniejszone. W momencie wygranej sprawy wszystkie poniesione przez Ciebie koszty sądowe są zwracane przez pozwanego.

Dlaczego ANZEN?

ANZEN dba o Twoje bezpieczeństwo finansowe. Opierając się na doświadczeniu i odniesionych sukcesach w sprawach dotyczących zaniżonych odszkodowań, skutecznie pomożemy Ci uzyskać pełną, należną kwotę. Nasi prawnicy są świetnymi negocjatorami i – co istotne – zdobywali profesjonalne szlify pracując w instytucjach finansowych, również w firmach ubezpieczeniowych.

Miałeś inną szkodę?

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie!

Zostałem ranny w wypadku

Byłeś uczestnikiem wypadku komunikacyjnego? Ucierpiałeś w wyniku wypadku przy pracy? A może zdarzył Ci się inny wypadek, w wyniku którego doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Masz prawo dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za krzywdę. Pomożemy Ci je uzyskać.

Dowiedz się więcej

Mój bliski ucierpiał w wypadku

Twój bliski stracił życie, jest w stanie wegetatywnym lub doznał poważnych, trwałych obrażeń na skutek wypadku komunikacyjnego lub wypadku przy pracy? Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za krzywdę.

Dowiedz się więcej

Błąd medyczny

Błędna diagnoza, odmowa świadczenia medycznego, niewłaściwe opieka medyczna, podanie niewłaściwego leku… Jeśli Ty lub Twój bliski doznaliście uszczerbku na zdrowiu w wyniku takiego lub innego błędu medycznego, pomożemy Ci uzyskać odpowiednie odszkodowanie.

Dowiedz się więcej

Mam szkodę rzeczową

Miałeś wypadek lub kolizję z winy innego kierowcy i Twój samochód uległ uszkodzeniu? Sąsiad zalał Twoje mieszkanie? Twój dom ucierpiał podczas wichury? Pomożemy Ci uzyskać odpowiadające szkodzie odszkodowanie.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Podaj numer -

Oddzwonimy

+48 515 826 866

INFOLINIA: pon.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-16:00

Uszkodzony pojazd

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych przez ANZEN Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

oraz