loader image

Stan ciężki po wypadku

Stan ciężki, paraliż, śpiączka, stan wegetatywny lub inny trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem, które bliską nam osobę pozbawiły możliwości samodzielnego funkcjonowania i niejednokrotnie również zdolności do decydowania o sobie, stanowią podstawę do ubiegania się o zadośćuczynienie i odszkodowanie dla poszkodowanego i najbliższych.

Przeanalizujemy sytuację, w której w wyniku wypadku znalazłeś się Ty i bliska Ci osoba, ustalimy, jakie świadczenia Wam przysługują i przeprowadzimy Was sprawnie i bezpiecznie przez cały proces odszkodowawczy.

Mając świadomość, że zarówno dla bezpośrednio poszkodowanego w wypadku, jak i dla jego bliskich, każdy dzień jest walką o zdrowie i godne życie, otoczymy Was nie tylko opieką prawną, ale pomożemy też w koordynacji prowadzenia leczenia i rehabilitacji.

 Jak z nami uzyskasz odszkodowanie?

1

Zadzwoń do nas
+48 515 826 866
lub napisz
biuro@anzensa.pl

2

Bezpłatnie przeanalizujemy sprawę wyceniając wysokość należnego Ci odszkodowania

3

Czas na kompletowania potrzebnych dokumentów

4

Zgłoszenie przez nas roszczeń do zakładu ubezpieczeń

5

Decyzja zakładu ubezpieczeń

6

Uzyskasz satysfakcjonujące odszkodowanie
albo
nadamy sprawie bieg sądowy

Odszkodowanie za stan wegetatywny przysługuje zarówno osobie bezpośrednio poszkodowanej w wypadku, jak i jej bliskim, sprawującym nad nią opiekę.

O roszczeniach przysługujących osobie poszkodowana w wypadku szerzej piszemy tutaj.

Możliwe jest uzyskanie zadośćuczynienia dla osób, które są opiekunami poszkodowanego, z którym łączyła ich szczególna więź emocjonalna i rodzinna.

Jeśli jako opiekun osoby poszkodowanej, ubiegasz się o zasądzenie zadośćuczynienia, które ma być wynagrodzeniem Twojej krzywdy, musisz spełnić następujące warunki:

N

w wyniku wypadku doszło do diametralnej zmiany Twojego życia rodzinnego, osobistego, społecznego i zawodowego – w stosunku do stanu sprzed wypadku

N

uszczerbek, którego doznała blisko Ci osoba, jest na tyle ciężki i nieodwracalny, że  w  konsekwencji powoduje niemożność nawiązania prawidłowej relacji – stan zdrowia osoby bliskiej nie pozwala lub ogranicza kontakt słowny, logiczny, osoba poszkodowana nie jest w  stanie odwzajemnić uczuć.

Dotyczy to również sytuacji, w której osoba poszkodowana znajduje się w specjalnym ośrodku lub zakładzie opiekuńczym.

Dlaczego ANZEN?

ANZEN dba o Twoje bezpieczeństwo finansowe. Nasi prawnicy, opierając się na swoim doświadczeniu i sukcesach w sprawach dotyczących roszczeń odszkodowawczych związanych ze stanem ciężkim i trwałym uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku, skutecznie pomagają uzyskać należne Tobie i bliskiej Ci osobie zadośćuczynienie w najwyższej możliwej kwocie.

Temat spraw dotyczących zadośćuczynień za naruszenie prawa do prawidłowej więzi rodzinnej jest stosunkowo nowy, pierwsze orzeczenia uznające powództwa zapadły po 2015 roku. Tym bardziej wymagają wsparcia doświadczonego pełnomocnika, potrafiącego nie tylko zebrać solidny materiał dowodowy, ale też umiejętnie używającego argumentów prawnych.

Miałeś inną szkodę?

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie!

Zostałem ranny w wypadku

Byłeś uczestnikiem wypadku komunikacyjnego? Ucierpiałeś w wyniku wypadku przy pracy? A może zdarzył Ci się inny wypadek, w wyniku którego doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Masz prawo dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za krzywdę. Pomożemy Ci je uzyskać.

Dowiedz się więcej

Mój bliski ucierpiał w wypadku

Twój bliski stracił życie, jest w stanie wegetatywnym lub doznał poważnych, trwałych obrażeń na skutek wypadku komunikacyjnego lub wypadku przy pracy? Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za krzywdę.

Dowiedz się więcej

Błąd medyczny

Błędna diagnoza, odmowa świadczenia medycznego, niewłaściwe opieka medyczna, podanie niewłaściwego leku… Jeśli Ty lub Twój bliski doznaliście uszczerbku na zdrowiu w wyniku takiego lub innego błędu medycznego, pomożemy Ci uzyskać odpowiednie odszkodowanie.

Dowiedz się więcej

Mam szkodę rzeczową

Miałeś wypadek lub kolizję z winy innego kierowcy i Twój samochód uległ uszkodzeniu? Sąsiad zalał Twoje mieszkanie? Twój dom ucierpiał podczas wichury? Pomożemy Ci uzyskać odpowiadające szkodzie odszkodowanie.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Podaj numer -

Oddzwonimy

+48 515 826 866

INFOLINIA: pon.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-16:00

Stan ciężki po wypadku

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych przez ANZEN Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

oraz