loader image

Wypadek przy pracy

Wypadek przy pracy definiuje się jako nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą. Szersza definicja zawiera się w art. 3 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Przeanalizujemy i ustalimy okoliczności oraz przyczyny Twojego wypadku. Pomożemy Ci ustalić, czy Twój przypadek można zakwalifikować jako wypadek przy pracy, skutkujący wypłatą odszkodowania. Często jest to kwestionowane przez ubezpieczonego lub ubezpieczyciela. Taka sytuacja może być wynikiem błędów w protokole wypadku. Dlatego, aby uniknąć późniejszych komplikacji, warto zgłosić się do nas jak najszybciej – już na etapie sporządzania takiego protokołu. Wskażemy również, jakich świadczeń i z jakich źródeł możesz się domagać. W przypadku zaniżenia kwoty odszkodowania, zbierzemy dokumentację oraz wynikające z orzeczeń sądowych argumenty prawne i przygotujemy odwołanie.

Przeprowadzimy Cię bezpiecznie przez cały proces uzyskania odszkodowania. Dotyczy to również sytuacji, w której w wypadku przy pracy ucierpiał Twój bliski.

Wypadek przy pracy a źródła uzyskania odszkodowania

Odszkodowania można dochodzić z następujących źródeł:

N

ubezpieczenie wypadkowe, za które składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odprowadza pracodawca

N

bezpośrednio od pracodawcy lub ubezpieczyciela, z którym zawarł umowę ubezpieczenia swojej odpowiedzialności cywilnej

N

prywatna lub grupowa polisa NNW, zawierana u pracodawcy.

Druga w wymienionych możliwości pojawia się, gdy wypadek przy pracy był skutkiem zaniedbań pracodawcy czy nieprzestrzegania przez pracodawcę przepisów BHP.

Po zgłoszeniu zdarzenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych następuje wypłata należnych świadczeń – zasiłku, świadczenia rehabilitacyjnego lub renty.

Reprezentujemy ubezpieczonych również w sytuacji, w której dojdzie do wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ZUS wypłaca jednorazowe odszkodowanie oraz (w określonych przypadkach) rentę na rzecz najbliższych zmarłego.

 Jak z nami uzyskasz odszkodowanie?

1

Zadzwoń do nas
+48 515 826 866
lub napisz
biuro@anzensa.pl

2

Bezpłatnie przeanalizujemy sprawę wyceniając wysokość należnego Ci odszkodowania

3

Czas na kompletowania potrzebnych dokumentów

4

Zgłoszenie przez nas roszczeń do zakładu ubezpieczeń

5

Decyzja zakładu ubezpieczeń

6

Uzyskasz satysfakcjonujące odszkodowanie
albo
nadamy sprawie bieg sądowy

Dlaczego ANZEN?

ANZEN dba o Twoje bezpieczeństwo finansowe. Nasi prawnicy wielokrotnie stawali w sporze po stronie poszkodowanych w wypadkach przy pracy, wygrywając sprawy z ZUS i firmami ubezpieczeniowymi.

Zarówno sprawy z ZUS, jak i te prowadzone z ubezpieczycielem, u którego pracodawca wykupił polisę OC, to skomplikowane procesy, których analiza wymaga wiedzy i dużego doświadczenia. Nasz zespół doskonale zna mechanizmy działania instytucji finansowych, ponieważ swoje profesjonalne szlify zdobywał również pracując w firmach z tej branży.

Ubezpieczenia OC pracodawcy często zawierają zapisy, które wyłączają lub ograniczają odpowiedzialność firmy ubezpieczeniowej. Szukamy jednak wyjścia z każdej sytuacji. Podejmujemy negocjacje z ubezpieczycielem, pertraktujemy z pracodawcą. Gdy wymaga tego sytuacja, działamy niestandardowo, ale skutecznie.

Jeżeli uległeś wypadkowi przy pracy lub Twój bliski stracił w takim wypadku życie, a ZUS odmówił Ci prawa do jednorazowego odszkodowania, zasiłku lub renty albo jeśli otrzymałeś odmowę wypłaty odszkodowania lub zaniżone odszkodowanie z OC pracodawcy, służymy Ci profesjonalną pomocą.

Miałeś inną szkodę?

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie!

Zostałem ranny w wypadku

Byłeś uczestnikiem wypadku komunikacyjnego? Ucierpiałeś w wyniku wypadku przy pracy? A może zdarzył Ci się inny wypadek, w wyniku którego doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Masz prawo dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za krzywdę. Pomożemy Ci je uzyskać.

Dowiedz się więcej

Mój bliski ucierpiał w wypadku

Twój bliski stracił życie, jest w stanie wegetatywnym lub doznał poważnych, trwałych obrażeń na skutek wypadku komunikacyjnego lub wypadku przy pracy? Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za krzywdę.

Dowiedz się więcej

Błąd medyczny

Błędna diagnoza, odmowa świadczenia medycznego, niewłaściwe opieka medyczna, podanie niewłaściwego leku… Jeśli Ty lub Twój bliski doznaliście uszczerbku na zdrowiu w wyniku takiego lub innego błędu medycznego, pomożemy Ci uzyskać odpowiednie odszkodowanie.

Dowiedz się więcej

Mam szkodę rzeczową

Miałeś wypadek lub kolizję z winy innego kierowcy i Twój samochód uległ uszkodzeniu? Sąsiad zalał Twoje mieszkanie? Twój dom ucierpiał podczas wichury? Pomożemy Ci uzyskać odpowiadające szkodzie odszkodowanie.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Podaj numer -

Oddzwonimy

+48 515 826 866

INFOLINIA: pon.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-16:00

Wypadek przy pracy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych przez ANZEN Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

oraz