loader image

Kapitalizajca renty i nowa przyszłość

W wyniku następstw wypadku poszkodowani często wymagają specjalistycznego leczenia lub rehabilitacji, tracą zdolność do samodzielnej egzystencji i pracy. Uzasadnia to przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy oraz zwiększonych potrzeb.

Skutki wypadku

Mężczyzna w średnim wieku na skutek wypadku drogowego doznał poważnych złamań kręgosłupa oraz częściowego niedowładu prawej ręki, które uniemożliwiły mu powrót do pracy zawodowej. Ponadto poszkodowany wymagał i w dalszym ciągu wymaga stałej, kosztownej rehabilitacji.

Renta, negocjacje i kapitalizacja

Zespół ANZEN pozyskał szereg dowodów i dokumentów uzasadniających roszczenia rentowe. Ubezpieczyciel ustalił miesięczną rentę wyrównawczą oraz na zwiększone potrzeby w wysokości 2500 zł.

Następnie, zgodnie z dyspozycją poszkodowanego i jego życzeniem, podjęto negocjacje z ubezpieczycielem, których celem była zamiana renty na jednorazowe odszkodowanie (skapitalizowanie renty). W wyniku przeprowadzonych rozmów ustalono kwotę kapitalizacji na poziomie 500 000 zł.

Wskazana kwota pozwoli poszkodowanemu poczynić inwestycje mieszkaniowe, które były dla niego istotne, by zabezpieczyć byt rodziny.

Zobacz także

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Podaj numer -

Oddzwonimy

+48 515 826 866

INFOLINIA: pon.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-16:00

Kapitalizajca renty i nowa przyszłość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych przez ANZEN Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

oraz