loader image

Zadośćuczynienie dla najbliższych po śmierci osoby poszkodowanej w wypadku

Poszkodowani w wyniku wypadku, zmarli na skutek ciężkich obrażeń ciała pozostawiają pogrążoną w rozpaczy rodzinę. Żony, mężowie, małoletnie dzieci tracą nie tylko najbliższą osobę, ale także poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, jak trudny i szczególny jest to czas dla bliskich zmarłego, wymagający empatii i wrażliwości. W tym czasie pomagamy rodzinom zabezpieczyć byt, co sprawia, że mogą dalej bezpiecznie funkcjonować.

Wypadek

Wypadek miał miejsce 19 lat temu. Kierujący pojazdem osobowym, uczestniczący w nielegalnych wyścigach, wpadł w poślizg, zjechał na chodnik i potrącił pieszego. Ofiarą wypadku był kochający mąż i ojciec trójki dorosłych już dzieci. Tworzyli szczęśliwą rodzinę.

W wyniku uderzenia poszkodowany doznał rozległych obrażeń ciała i krwotoku wewnętrznego, na skutek których zmarł w szpitalu.

Śmierć ukochanej osoby miała wpływ na dalsze losy bliskich. Dzieci wraz z żoną zmarłego pogrążyły się w wieloletniej żałobie, czego skutkiem była konieczność przeprowadzenia terapii rodzinnej. Jedna z córek w efekcie głębokiej traumy nie była w stanie zajść w ciążę, zapadła na chorobę o podłożu psychosomatycznym.

Zadośćuczynienie  i stosowne odszkodowanie dla rodziny zmarłego

Blisko 18 lat temu ubezpieczyciel wypłacił żonie zmarłego 25 000 zł tytułem odszkodowania oraz zwrot kosztów pogrzebu. Dzieci zmarłego otrzymały decyzje odmowne. W kolejnych latach rodzina zasięgnęła porady dwóch innych kancelarii prawnych, jednak żadna z nich nie uzyskała dopłat odszkodowania w związku z brakiem woli po stronie ubezpieczyciela.

Prawnicy ANZEN, biegli w procesie negocjacji, domagali się dla wszystkich członków rodziny wypłaty zadośćuczynienia za krzywdę oraz stosownego odszkodowania dla żony i schorowanej córki. Ostatecznie, 19 lat od wypadku, dzięki negocjacjom, ubezpieczyciel wypłacił na rzecz żony poszkodowanego w związku z jego śmiercią łączną kwotę 150 000 zł zadośćuczynienia za krzywdę i stosownego odszkodowania.

Dwóch synów, dorosłych w momencie śmierci ojca, po prawie 20 latach od tragicznego zdarzenia otrzymało 60 000 zł zadośćuczynienia każdy. Córka, która po śmierci ojca była w bardzo złym stanie psychicznym, otrzymała 60 000 zł zadośćuczynienia oraz 25 000 zł stosownego odszkodowania.

Skuteczne działania zespołu ANZEN pozwoliły nie tylko zabezpieczyć byt schorowanej już wdowy, która została bez opieki męża, ale też przywrócić całej rodzinie poczucie sprawiedliwości, którego tak mocno szukali przez kilkanaście lat.

Zobacz także

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Podaj numer -

Oddzwonimy

+48 515 826 866

INFOLINIA: pon.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-16:00

Zadośćuczynienie dla najbliższych po śmierci osoby poszkodowanej w wypadku

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych przez ANZEN Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

oraz