loader image

Zadośćuczynienie dla poszkodowanego motocyklisty

Wypadki drogowe mogą mieć poważne następstwa – często zmieniają całkowicie życie osoby poszkodowanej oraz jego najbliższych, którzy muszą uczyć się na nowo funkcjonować. Uszkodzenia kręgosłupa, skomplikowane złamania, amputacja czy stan wegetatywny to tylko niektóre z nich. Odszkodowanie, uzyskane w prawidłowej wysokości, pozwala zarówno osobie pokrzywdzonej, jak i jego rodzinie na rozwiązanie problemów związanych z pokrywaniem kosztów leczenia, rehabilitacji czy opieki. Dlatego tak ważne jest profesjonalne poprowadzenie postępowania w zakresie uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia. Na jakie świadczenia może liczyć osoba, która ucierpiała w wypadku?

Wypadek

Do wypadku doszło z winy kierowcy samochodu osobowego, który nie zachował należytej ostrożności na drodze i doprowadził do wymuszenia pierwszeństwa wobec motocyklisty.

Na skutek wypadku u poszkodowanego doszło do wieloodłamowego, wielopoziomowego złamania kości udowej lewej, złamania kości strzałkowej lewej, złamania V kości śródręcza lewego, otwartego złamania wyrostka łokciowego kości łokciowej lewej. Wystąpił również przykurcz stawu kolanowego lewego oraz niedowład nerwu promieniowego lewego, w tym martwica tkanek.

Poszkodowany przeszedł bolesną i wymagającą długiej rekonwalescencji rewizję rany pourazowej, repozycję odłamów na stole wyciągowym, zespolenie kłykci kości udowej śrubą gąbczastą oraz stabilizację odłamów aparatem Ilizarowa. Wypadek zmienił całkowicie jego życie – jako zawodowy policjant nie mógł wrócić do zawodu.

Ugoda

Sprawca wypadku został skazany prawomocnym wyrokiem karnym, a odpowiedzialny z tytułu OC ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanemu na etapie likwidacji szkody ponad 100 000 zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę oraz ponad 15 000 zł tytułem zwrotu kosztów leczenia, w tym prywatnej rehabilitacji. Odmówił jednak wypłaty renty z tytułu zwiększonych potrzeb oraz utraconych zarobków.

Prawnicy ANZEN nie zgodzili się z wynikiem postępowania, kierując w sprawie zawezwanie do próby ugodowej. Ostatecznie, na skutek podjętych negocjacji ubezpieczyciel zawarł ugodę, w której zobowiązał się do wypłaty łącznej kwoty zadośćuczynienia w wysokości 260 000 zł, zwrotu kosztów leczenia w wysokości 17 000 zł oraz wypłaty comiesięcznej renty w wysokości 2500 zł.

Ostateczny wynik postępowania jest efektem pracy doświadczonego – również w sztuce negocjacji – zespołu ANZEN.

Zobacz także

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Podaj numer -

Oddzwonimy

+48 515 826 866

INFOLINIA: pon.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-16:00

Zadośćuczynienie dla poszkodowanego motocyklisty

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych przez ANZEN Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

oraz