loader image

Wypadek śmiertelny – odszkodowanie, zadośćuczynienie a postępowanie karne

Zespół prawników ANZEN pracuje nie tylko nad sprawami cywilnymi w zakresie uzyskania jak najwyższego odszkodowania i zadośćuczynienia dla poszkodowanych, ale również – a właściwie przede wszystkim – reprezentuje pokrzywdzonych na etapie postępowania karnego. Dzięki determinacji i wysiłkowi członków naszego zespołu już nie raz udało się dotrzeć do prawdy, zmienić niekorzystną opinię biegłego sądowego. Dobrze poprowadzona sprawa karna otwiera drogę do uzyskania godnego odszkodowania.

Wypadek

Śmiertelny wypadek miał miejsce rok temu. Wypadkowi uległ ojciec rodziny, pozostawiając zrozpaczone, dorosłe już dzieci wraz z wnukami oraz kochającą żonę. Do wypadku doszło na terenie wyjazdu z placu budowy, w miejscu pracy zmarłego, we wczesnych godzinach porannych. Kierująca pojazdem nie dostosowała się do oznaczeń, przekraczając dozwoloną prędkość.

Postępowanie karne

Prawnicy ANZEN od początku otoczyli rodzinę wsparciem, zarówno w zakresie prowadzenia samej sprawy, jak i w sferze emocjonalnej. Sprawa wymagała dużego zaangażowania z uwagi na konieczność zebrania przekonującego materiału dowodowego. Wielokrotnie podważaliśmy opinie powołanego biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków, ostatecznie ustalając prawdziwą wersję wydarzeń.

Na skutek profesjonalnych działań prawników ANZEN wobec kierującej pojazdem został sporządzony akt oskarżenia. Pomimo początkowych niesprzyjających opinii biegłego sądowego ustalono, że poszkodowany nie przyczynił się do zdarzenia.

Droga do uzyskania odszkodowania

Działania podjęte przez prawników ANZEN na etapie postępowania karnego otworzyły drogę do otrzymania zadośćuczynienia i odszkodowania po wypadku, zarówno z OC sprawcy zdarzenia, jak i z ZUS, gdyż udowodniliśmy, że wypadek miał charakter wypadku przy pracy. Zadośćuczynienie i odszkodowanie pozwolą zabezpieczyć rodzinę na przyszłość, w szczególności schorowaną żonę, która darzyła męża bardzo silnym uczuciem. Na prowadzone sprawy patrzymy przede wszystkim oczami naszych Klientów, tak by uzyskać dla nich taką pomoc, na jaką zasługują.

Zobacz także

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Podaj numer -

Oddzwonimy

+48 515 826 866

INFOLINIA: pon.-pt. 8:00-18:00, sob. 8:00-16:00

Wypadek śmiertelny – odszkodowanie, zadośćuczynienie a postępowanie karne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych przez ANZEN Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

oraz